"Vieš spláchnuť? Môžeš sa vydávať."

Autor: Sylvia Jánosdeák | 2.3.2019 o 11:17 | (upravené 2.3.2019 o 11:41) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1905x

Som žena, (už len pár dní, ale predsa ) 38 rokov. 2 deti - vždy a všade prítomné. Doma, na prechádzke, na nákupoch. Aj v nákupných centrách.

 Ako je už z vyššie uvedeného asi pre každého zjavné, nie som ten typ ženy, ktorá sa doma 45 minút maľuje, ďalších 45 minút dolaďuje blúzku k sukničke, potom kabelku k opasku a nakoniec topánky ku šálu. To teda nie. Sprcha, špirála, rifle, rýchlochodky (rozumej obuv), dva kusy detí, kľúč od auta, peňaženka, mobil a odchod. Kam? Dnes do nákupného centra.

 

Asi mi dá množstvo žien za pravdu, že po príchode do ligotavej kocky zvanej nákupné centrum sa tak trošku všetky povytiahneme, zatiahneme brucho a pohľadáme prvý odrážajúci sa povrch pre potrebu kontroly, či sa nám náhodou  tie hrozné odrasty vo vlasoch nedofarbili v aute samé. Z odrazu, sa okrem toho Vášho, vracia aj obrázok  slečny, ktorá si Vás veľmi povrchne premeria spopod dlhočíznych mihalníc a s našpúlenou pusou odpochoduje spolu s obláčikom parfému, ktorý sa bude ťahať za ňou ešte niekoľko nasledujúcich metrov. Presne v tomto momente vždy a znova zauvažujem, prečo tieto slečny nosia kabelky  na predlaktí ľavej ruky, ktorá musí tvoriť 90 stupňový uhol na trup a  od tela musí byť vzdialená v rozpätí 35 až 40 cm. Záhadu ani tentokrát nerozlúštim, nakoľko moje milované dieťa potrebuje cikať. A aj ja.

 

Svižným krokom kráčame k toaletám. A tu to príde. Súbor pús našpúlených v zrkadle pri umývadle dostáva dodatočný náter. Výsledný efekt sa samozrejme spečaťuje selfiečkom. Míňame „Slečny mihalnicové“ a dcéra otvára prvé dvere zo štyroch.

„Fúúúúúúj“ – ozve sa šesťročné dievčatko. Pokúšam sa dcére nejako múdro vysvetliť, že na záchode sa nestal nikto obeťou násilného trestného činu, len existujú hygienické vložky, na čo a komu slúžia. A hlavne, kam patria.

Ďalšie „fúj“ sa ozýva v zápätí. Ocikaná doska, nespláchnutý záchod.

Tretie dvere sú zamknuté.

S roztrasenými rukami otvárame tie posledné. Záchod v relatívnom poriadku. Uľavilo sa nám – po každej stránke a tak odchádzame. Samozrejme spláchneme, umyjeme a utrieme si ruky, a odchádzame. Nenatierame si pery, nepudrujeme, proste len spláchneme, umyjeme si ruky a ideme.

A teraz sa pýtam.

Slečny mihalnicové sa pri vykonávaní svojich potrieb menia na kovbojov?

Načo si drancujú predlaktie a chrbticu neprirodzeným držaním kabeliek, keď nedokážu spláchnuť záchod? Je pre nich naozaj dôležitejšie mať na očiach vejáre, ako základné hygienické návyky? To u nich vyzerá takto aj  doma?

Alebo kto vlastne používa toalety v nákupných centrách? Lebo keď sa  na chvíľku postavíte ku vchodu od dámskych  toaliet, vychádzajú odtiaľ poväčšine „Slečny mihalnicové“ no dnu to vyzerá ako v stajni. Keď som bola ešte dievča, tak sa hovorievalo, "Vieš variť? Môžeš sa vydávať." Po návštevách dámskych verejných toaliet človeku napadne, či by otázku nebolo potrebné upraviť "Vieš spláchnuť? Môžeš sa vydávať."

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?